• Product Image

Tags: fiberoptiske stik, lc upc, dæmperen n, fiber optic internet, FIBER, ftth værktøj, fiberoptiske plast, 20db attenuator, ftth-kit, fiber optic tool.

10stk LC/APC fiber dæmperen kvindelige til mandlige stik type 1 3 5 7 10 15 20 25 30dB FTTH Fiberoptiske Attenuator

LC/APC 15dB Fast Fiber Optiske Attenuator

1-30dB er til rådighed

God kvalitet

Bedste pris

Hurtig levering

LC/APC 15dB Fast Fiber Optiske Attenuator

Funktioner:

High power 1W kontinuerlig drift testet over 1000 timer

Nøjagtig dæmpning

Return loss UPC >50 dB APC >60 dB

Lav ripple bredbånd design til drift ved både 1310 og 1550 nm

Dæmpning udvalg til SC, FC, og LC-typer 1 til 13 dB i 1 dB trin, 15 dB, og 20 dB

Fiberoptiske systemer

CATV-og telekommunikationssystemer

Modtageren polstring for optisk modtager beskyttelse

Optisk effekt udligning

Stigende dynamic range til apparatur

Parameter tabel: Beskrivelse

Enhed

Tilstand

Værdier

Return Loss

dB

PC

50

dB

APC

60

Dæmpning Nøjagtighed

dB

1dB-10dB

dB

11dB-20dB

Drift Bølgelængde

nm

SM

1200,1600 eller 1310,1550

nm

MM

850, 1300

Polarisering Afhængige Tab

dB

/

0.2

Maksimal Indgangseffekt

mW

/

200

Driftstemperatur

C

/

-40 til +80

Mængde 5pcs
Kompatibel TP-link
Return Loss >=50 db (PC), >=60dB (APC)
Fiber Type Single Mode
Stik Type LC/APC
Størrelse 20cmx20cmx20cm
Mærke AUA
Stik LC(han)-LC(kvinde)
Model-Nummer Attenuator
Polarisering Afhængige Tab ≤0.2 dB
oprindelsessted Kina
Oprindelse KN(Oprindelse)
Item Længde 1m
Maksimal optisk effekt 200 mw

Skriv en anmeldelse

Note: HTML is not translated!
    Bad             Good

10stk LC/APC fiber dæmperen kvindelige til mandlige stik type 3 5 7 10 dB FTTH Fiberoptiske Attenuator

kr167.30


Specifikation


Relaterede varer

Tilbud
1 Par fiberoptiske media converter HTB-GS-03 A/B Gigabit Fiber Optisk 1000 mbps 20 KILOMETER,1000 mbps SM Single SC Port 20 KM
······Specifikationer······ 1 Par fiberoptiske medier iphone HTB-GS-03 A/B Gigabit Fiber Optiske Media Converter 1000 mbps 20 KILOMETER,1000 mbps SM Single SC Port 20 KM Specifikationer: iber Type:SC Bølgelængde: 1310/1550nm Send-Effekt:20dBm(min.) 0dBm(max.) Frekvensafstand:±125,000 bps (eller ± 100ppm) MTU:Mere end 9036 bytes Dimensioner(Bxdxh):94x71x26mm
kr99.50
Tilbud
Gratis Forsendelse 100pcs/masse SM-SC Fiber Optic Adapter SC Flange-Kobling, SC/UPC-Adapter Fiber Kobler
Gratis Forsendelse 100pcs/masse SM-SC Fiber Optic Adapter SC Flange-Kobling, SC/UPC-Adapter Fiber Kobler Ansøgninger --Optisk fiber sensor --Telecom Udstyr --CATV & CCTV-System --FTTH (Fiber Til Hjemmet) --Databehandling Netværk Funktioner --Præcise dimensioner --God udskiftelighed --Indsætningstab --God temperatur ydeevne Specifikationer Parameter Enhed Beskrivelse Indsætnings-Tab
kr67.56
Tilbud
4-Port Gigabit Epon poe onu for IP-Carmer GEPON ONU med 4G POE EPON ONU OLT
Specifikationer Tekniske oplysninger Beskrivelse Upstream-PON interface 1 GEPON-interface, SC-single-mode - /enkelt-fibre, symmetrisk 1.25 Gbps Standard Støtte IEEE802.3ah Støtte KM/T 1475-2006 Kina Specifikation og CTC V2.1 Bølgelængde Tx 1310nm, Rx 1490nm Optisk interface SC/PC-stik Downstream-LAN interface 4*10/100/1000
kr282.52
Tilbud
KELUSHI Elektrode Stang IFS-10 IFS-15 IFS-15H Optisk Fusion Splicer Elektroder Udledning Nål 1pair
KELUSHI Elektrode stang IFS-10 IFS-15 IFS-15H Sydkorea importeret materiale optisk fusion splicer elektroder udledning nåle-elektrode-stang anvendes til Sydkorea en svejsemaskine med følgende modeller: IFS-10 IFS-15 IFS-15H de former for svejsning maskine brugere ikke kan placere en ordre, så som ikke at købe de forkerte!Bemærk: prøv at gøre de svejsemaskine brug og opbevares på et tørt og ventileret miljø.Levetid:
kr67.50
Tilbud
2STK Optisk Fiber Distribution Max 12 kerne fyldt med SC Adapter Pigtail 1 : 8 Splitter fabrik, engros-Single-mode-ftth
2STK Optisk Fiber Distribution Max 12 kerne fyldt med SC Adapter Pigtail 1 : 8 Splitter fabrik, engros-Single-mode-ftth FDB-12 Tom kasse FDB-12 SC Fuld kasse Med 12 sæt SC/UPC-adapter og sm 1m pigtail FDB-12 SC APC komplet sæt Med 12 SC/APC-adapter og sm 1m pigtail FDB 1-8 Tom kasse FDB 1-8 SC Fuld Med SC/UPC 1:8 Fordeleren FDB 1-8 SC APC Fuld Med SC/APC 1:8 Fordeleren Produkt
kr183.64
Tilbud
ZHWCOMM 10stk SC UPC 1X8 Fiberoptiske FTTH-Splitter-Boksen Indsæt ark Optisk Kobling Singlemode SC simplex plc optisk splitter
ZHWCOMM 10stk SC UPC 1X8 Fiberoptiske FTTH-Splitter-Boksen Indsæt ark Optisk Kobling Singlemode SC simplex plc optisk splitter Bemærk: udover at der er SC UPC 1X8 indsætte splitter har brug for at kontakte kundeservice Produkt-Attributter indsætningstab Lave PDL Højt afkast tab Uniform magt opdeling Kompakt design med Brede drift bølgelængde Bred driftstemperatur Fremragende Miljømæssige og Mekaniske Stabilitet,
kr399.21
Tilbud
Offentlig Pansrede 5 Meter LC-LC Duplex 10 Gigabit 50/125 Multimode Fiber Optisk Kabel OM3 Sort 10GB LC til LC-Patch kabel Jumper
Offentlig Pansrede 5Meters LC-LC Duplex 10 Gigabit 50/125 multimode-Fiber Optisk Kabel OM3 Sort 10GB LC til LC-Patch kabel Jumper Metal rustning, god trækstyrke! Bemærk: Længden og stik er tilpasselig, pls velkommen til at kontakte mig for tilbud. 100% nye materialer og Carrier-class kvalitet. Tekniske Specifikationer: Oplysninger om bestilling: Fiberoptiske stik : LC,ST,
kr92.06
Tilbud
WU JI XIN DONGLE WUXINJI yrelsen skematisk diagram Reparation af iPhone, iPad, samsung telefon software reparation af tegninger
telefon service platform for software reparation af tegninger mobiltelefon kredsløb Reparation mobiltelefon PCB Wu ji xin Pakke Indhold wu ji xin Dongle x 1 stk
kr361.13
Tilbud
SC APC UPC PLC 1X16 Fiberoptiske FTTH-Splitter-Boksen PLC Indsæt ark Type Fiber Optisk Kobling Splitter Indsættelse 1:16
SC APC UPC PLC 1X16 Fiberoptiske FTTH-Splitter-Boksen PLC Indsæt ark Type Fiber Optisk Kobling Splitter Indsættelse 1:16 PLC Splittere er tilgængelig i en bred vifte af port konfigurationer, 16 vejs splitter, 32 måde splitter. Funktioner: 1.Uniform magt opdeling 2.Kompakt pakke dimension 3.Lav polarisering afhængige tab 4.En god kanal til kanal ensartethed 5.Indsætningstab og høj Return Loss 6.Miljømæssigt
kr73.64
Tilbud
DHL Shipping OPRINDELIGE INNO-LBT-20/ LBT-21 batteri til IFS-10/ IFS-15/ View 3/ 5/ 7 fusion splicer
INNO-LBT-20/ LBT-21 Batteri til IFS-15/ View 3/ 5/ 7 fusion splicer Du er velkommen til at kontakte os på Skype: optoelecs
kr1 535.42
Tilbud
100mtr 2 kerner Udendørs DVI-LC-LC-Fiberoptiske Patch kabel vandtæt Pansrede CPRI TPU kabel-Singlemode mult FTTH FTTA jumper ELINK
Email:[email protected] Skype:e_link60 Wechat/whatapp/tlf:13065838003 100mtr Udendørs DVI-LC-LC-Fiberoptiske Patch kabel vandtæt 2 kerner SM MM Pansrede CPRI TPU kabel-Singlemode, Multimode FTTH FTTA jumper ELINK 2 Cores(SM&MM): Pic Vis: Den udendørs fiberkabel stik er designet af USource, som er det ideelle valg for Fiber til Antenne (FTTa) eller andre barske miljømæssige
kr495.94
Tilbud
Gratis Forsendelse OTDR Fiberoptiske Reflectomet Touch Screen VFL OLS OPM Begivenhed Kort Ethernet-Kabel Tester Udstyr Single/Multi-Tilstand
Gratis Forsendelse OTDR Fiberoptiske Reflectomet Touch Screen VFL OLS OPM Begivenhed Kort Ethernet-Kabel Tester Udstyr Single/Multi-Tilstand Funktioner: > Høj Præcision > Integreret design, smart og robust > Stødsikker, udendørs forbedret > FC / ST / SC /LC-Stik udskiftelige > Automatisk og manuel funktion > OTDR Viewer software til analyse af data >Multi-Funktioner, 4 i 1 Beskrivelse At
kr2 149.53